Kategoria:

TERAPIA BLIZN

Dopiero od niedawna mówi się, że konieczna jest terapia blizn. BLIZNA – jest często przykrą pamiątką, zostaje z nami na całe życie i jest trwałym przypomnieniem o tym co wydarzyło się w naszym ciele. O tym czego to ciało dokonało lub co trudnego przeszło.

terapia blizn, blizna po cc, mobilizacja blizny po cc

Pamiętaj o tym, żeby o bliznę dbać i walczyć o to, aby współpracowała z nami do końca życia! Niezwykle ważne jest odpowiednio wczesne rozpoczęcie rehabilitacji blizny. Przede wszystkim dla poprawy jej mobilności, wyglądu, a co najważniejsze dla przywrócenia pełnej funkcjonalności tkanek.

Blizna, która nie zostaje zmobilizowana może powodować zrosty, przykurcze. Dodatkowo, może być przyczyną wielu dolegliwości bólowych m.in kręgosłupa, głowy, trzewi. Już od początku powstania blizny warto ją stymulować i pracować nad poprawieniem jakości czucia w okolicy blizny.

Pamiętajcie, że na mobilizację blizny nigdy nie jest za późno. A co ważniejsze, że można z nią pracować przez całe życie. Nie powinniśmy bać się blizny – powinniśmy ją pokochać i w pełni zaakceptować, ale też dbać o to, aby nie utrudniała nam życia.

Zapraszamy do kontaktu – terapia blizn 😉

https://rehabilitacjadomowa.wroclaw.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *