O nas

Anna Wilgosz Rehabilitacja domowa Wrocław

Anna Wilgosz

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie

Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Obecnie współpracuję z Pacjentami w każdym wieku prowadząc rehabilitację leczniczą oraz masaże z dojazdem do domu Pacjenta.

W codziennej pracy z pacjentami wykorzystuję wiedzę i doświadczenie zdobyte w czasie studiów i kursów z metod specjalnych. Współpracując z pacjentami prowadzę rehabilitację metodę PNF, która w sposób kompleksowy umożliwia rehabilitację osób ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi i wadami postawy ciała. Specjalizuję się również w rehabilitacji uroginekologicznej i współpracuję z kobietami w ciąży oraz po porodzie. W rehabilitacji kobiet pracuję nad aktywizacją mięśni dna miednicy, mobilizacją blizny po cięciu cesarskim i blizny krocza, terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha, a także prowadzę terapię w dysfunkcjach nietrzymania moczu.

Dodatkowo dzięki umiejętnościom zdobytym podczas szkoleń instruktorskich na trenera rekreacji ruchowej, mam możliwość w ciekawy i kompetentny sposób prowadzić terapię z kobietami w ciąży oraz z pacjentami, którzy zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa, są po przebytym zabiegu operacyjnym lub amputacji, a także z osobami zmagającymi się z chorobami demencyjnymi.

W prowadzeniu terapii usprawniania leczniczego skupiam się przede wszystkim na indywidualnym i kompleksowym podejściu do każdej osoby. Szczególną wagę przykładam także do uzyskania przez pacjentów pełnej sprawności fizycznej, aby na co dzień mogli być w pełni samodzielni i niezależni od pomocy osób trzecich. Zadowolenie i dobro pacjenta jest dla mnie najważniejsze!

Grzegorz Tokarczyk

magister fizjoterapii

terapia manualna, dietetyka

Od 2015 roku pracuję jako fizjoterapeuta. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii. Swoją przygodę z fizjoterapią zacząłem w prywatnej przychodni, gdzie pracowałem z pacjentami ortopedycznymi, z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i stawami obwodowymi takimi jak staw biodrowy, staw barkowy itd.

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie starając się odnaleźć przyczynę jego dolegliwości bólowych i jak najszybciej ją usunąć, wykorzystując wiedzę zdobytą na studiach magisterskich oraz na licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu terapii manualnej, wisceralnej, tkanek miękkich oraz dietetyki.

Prywatnie jestem pasjonatem sportu (siatkówki, sportów siłowych) oraz dietetyki.

 

Ula Rehabilitacja Domowa Wrocław

Urszula Chmielecka

magister fizjoterapii

trener odnowy biologicznej

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskałam po kończeniu 5-cio letnich studiów na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W terapii wykorzystuję umiejętności zdobyte na zróżnicowanych kursach (m. in. PNF, Terapia tkanek miękkich, Funkcjonalna terapia manualna, Kursy masażu), by móc nieść pomoc każdemu, kto się po nią zgłosi. Oprócz prowadzenia terapii o charakterze rehabilitacyjnym rozwijam się również w odnowie biologicznej, z której uzyskałam tytuł instruktora. Posiadam również doświadczenie w masażu leczniczym.

Wiedzę oraz umiejętności zdobywałam jako wolontariusz w szpitalu na oddziale neurologicznym, pracownik gabinetu masażu i fizjoterapii oraz fizjoterapeuta osób starszych w domu pacjenta.

W swojej pracy z pacjentem stawiam na kompleksowe podejście, indywidualne dostosowanie formy terapii, kontrolowanie efektów zastosowanych zabiegów oraz edukację zdrowego stylu życia, by mógł się on cieszyć jak najlepszą sprawnością bez względu na wiek i dotychczasową aktywność fizyczną.

Natalia Rehabilitacja Domowa Wrocław

Natalia Tyczyńska

magister fizjoterapii

terapia dzieci i niemowląt

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.

Specjalizuję się w rehabilitacji pediatrycznej. Moimi pacjentami są niemowlęta z zaburzeniami napięcia mięśniowego, nieprawidłowym rozwojem fizjologicznym, asymetrią ułożeniową, kręczem szyi, dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, zespołem Downa, przepukliną oponowo-rdzeniową oraz innymi zaburzeniami neurorozwojowymi.

Podczas rehabilitacji łączę techniki metod NDT-Bobath, tkanek miękkich, masażu oraz kinesiotapingu.

W pracy z dziećmi bardzo istotna jest dla mnie praca z rodzicami – współuczestnictwo podczas terapii jak i edukacja.
Stale doskonalę swój warsztat pracy uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Moją pasją zawodową jest studiowanie rozwoju i zachowań dziecka od pierwszych chwil życia.

Karolina Mielczarek

magister fizjoterapii

terapia tkanek miękkich

Jestem magistrem fizjoterapii z ogromną pasją do swojego zawodu i zaangażowaniem dla każdego pacjenta. Tytuł uzyskałam kończąc Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Fizjoterapią zafascynowałam się jeszcze jako zawodniczka wielu siatkarskich klubów. Na własnym przykładzie wielokrotnie doświadczałam jak wiedza i umiejętności terapeutów zmieniają jakość życia na lepszą. Do każdego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny i globalny biorąc pod uwagę zarówno kondycję fizyczną jak i całokształt trybu życia oraz stanu psychicznego.

W pracy z pacjentami wykorzystuję techniki manualne z zakresu: terapii tkanek miękkich, manipulacji powięzi wg Stecco, łańcuchów mięśniowych i stawowych G.D.S., diagnozowania i leczenia dysfunkcji miednicy, terapii Mulligana i Kinesiotapingu. Globalne podejście powyższych metod pozwala mi pomagać m.in. pacjentom z problemami ortopedycznymi, z bólami głowy, zaburzeniami stawów skroniowo-żuchwowych, z nietrzymaniem moczu. Chcąc doskonalić warsztat terapeutyczny i móc spełniać oczekiwania pacjentów cały czas poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w intensywnych kursach i szkoleniach zawodowych.

Magdalena Intrys

magister fizjoterapii

terapia przeciwobrzękowa

Tytuł magistra fizjoterapii zdobyłam kończąc studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W swojej codziennej pracy wykorzystuję i łączę wiedzę zdobytą na studiach, konferencjach oraz specjalistycznych kursach (Kinesiology Taping, Masaż tkanek głębokich, Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa/drenaż limfatyczny), tak aby jak najefektywniej pomagać pacjentom. Z empatią i zrozumieniem podchodzę do każdego pacjenta, dopasowując terapię indywidualnie do potrzeb i możliwości każdej osoby.

 

Marta Bednarz-Kaczmarek

magister fizjoterapii

terapia maualna

Jestem magistrem fizjoterapii. Ukończyłam AWF Wrocław w 2006 roku i od tego czasu zdobywam doświadczenie w codziennej indywidualnej pracy z pacjentami oraz podczas licznych kursów i szkoleń (terapia manualna wg koncepcji Plaatsmana, metoda manipulacji powięzi Stecco, mobilizacje tkanek miękkich, McKenzie A-D, PNF podstawowy i rozwijający-dyplomowany terapeuta metody, PNF z neuromobilizacjami, kurs Weroniki Sherborne, kurs psychomotoryki, kurs thera-band). Jestem również instruktorem pływania osób niepełnosprawnych.

Pracuję z pacjentami ortopedycznymi (bóle i urazy stawów, dyskopatie, rwa kulszowa, ramienna, endoprotezy), neurologicznymi (udary, SM, porażenia wiotkie i spastyczne), jak i również z dziećmi powyżej 3 roku życia.

Kamila Bielecka-Kowal

magister fizjoterapii

terapia manualna

Jestem doktorantką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyłam kursy pozwalające pracować z pacjentami z dysfunkcjami ruchu (Terapia Manualna OMT Kaltenborn-Evjenth, Kinezjotaping, Kurs masażu I i II stopnia). Posiadam tytuł instruktora Nordic Walking. 

Mają pasją jest kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna. W tym kierunku się rozwijam poprzez czynny udział w konferencjach naukowych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

W swojej pracy wykorzystuję kilkuletnie doświadczenie z pacjentami mającymi problemy układu mięśniowo – szkieletowego.  Opieram się głównie na technikach manualnych, ćwiczeniach ruchowych i masażu leczniczym. Poznanie trybu życia pacjenta i trafna ocena jego możliwości są dla mnie szczególnie istotne przy ustaleniu kierunku rehabilitacji.