O nas

Anna Wilgosz Rehabilitacja domowa Wrocław

Anna Wilgosz

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Obecnie współpracuję z Pacjentami w każdym wieku prowadząc rehabilitację leczniczą oraz masaże z dojazdem do domu Pacjenta.

W codziennej pracy z pacjentami wykorzystuję wiedzę i doświadczenie zdobyte w czasie studiów i kursów z metod specjalnych. Współpracując z pacjentami prowadzę rehabilitację metodę PNF, która w sposób kompleksowy umożliwia rehabilitację osób ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi i wadami postawy ciała. Specjalizuję się również w rehabilitacji uroginekologicznej i współpracuję z kobietami w ciąży oraz po porodzie. W rehabilitacji kobiet pracuję nad aktywizacją mięśni dna miednicy, mobilizacją blizny po cięciu cesarskim i blizny krocza, terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha, a także prowadzę terapię w dysfunkcjach nietrzymania moczu.

Dodatkowo dzięki umiejętnościom zdobytym podczas szkoleń instruktorskich na trenera rekreacji ruchowej, mam możliwość w ciekawy i kompetentny sposób prowadzić terapię z kobietami w ciąży oraz z pacjentami, którzy zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa, są po przebytym zabiegu operacyjnym lub amputacji, a także z osobami zmagającymi się z chorobami demencyjnymi.

W prowadzeniu terapii usprawniania leczniczego skupiam się przede wszystkim na indywidualnym i kompleksowym podejściu do każdej osoby. Szczególną wagę przykładam także do uzyskania przez pacjentów pełnej sprawności fizycznej, aby na co dzień mogli być w pełni samodzielni i niezależni od pomocy osób trzecich. Zadowolenie i dobro pacjenta jest dla mnie najważniejsze!

Karolina Marek

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Mój zawód nie jest tylko pracą, ale i wielką pasją, dlatego podchodzę do niego w wielkim zaangażowaniem. Doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach państwowych oraz prywatnych gabinetach. Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej kobiet w ciąży i po porodzie.

Ukończyłam kursy w zakresie fizjoterapii w nietrzymaniu moczu oraz fizjoterapii kobiet w ciąży i po porodzie. W pracy wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte na szkoleniach w zakresie terapii w bolesnych miesiączkach i endometriozie, rozejścia mięśnia prostego brzucha, terapii blizn oraz przy bolesnym współżyciu. Chcąc poszerzyć swój warsztat pracy cały czas pogłębiam swoją wiedzę poprzez udział w wielu kursach i szkoleniach w zakresie uroginekologii.

W wolnych chwilach chętnie czytam i rozwijam się w kierunku podologii.

Hanna Misiewicz

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam pracując zarówno w prywatnych wrocławskich firmach jak i placówkach państwowej służby zdrowia. Pracowałam z pacjentami neurologicznymi, pacjentami zmagającymi się ze schorzeniami narządu ruchu, jak i z małymi pacjentami z wadami postawy.

W ostatnim czasie mój rozwój skupia się głównie wokół holistycznej fizjoterapii okołoporodowej – stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i warsztatach dotyczących terapii kobiet w ciąży oraz po porodzie.

Metody, które wykorzystuję w pracy to m.in  PNF, McKenzie, KinesiologyTaping, KinesiologyTaping w ciąży, kompleksowa terapia blizny, elementy pilatesu. Jestem również Instruktorką masażu Shantala.

Dagmara Zając

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z tytułem magister fizjoterapii. Indywidualnie podchodzę do każdego pacjenta. Istotnym elementem mojej pracy jest szczegółowy wywiad oraz diagnostyka w celu uzyskania jak najlepszych efektów terapii. W swojej praktyce wykorzystuję techniki zaczerpnięte z terapii manualnej, masażu tkanek głębokich oraz ćwiczenia z zakresu treningu medycznego.
Podstawowym aspektem procesu zdrowienia jest edukacja pacjenta, wskazanie odpowiednich działań do uzyskania pełnej sprawności, jego zaangażowanie i systematyczność. Pracuję w myśl zasady: ciało i umysł wpływają na siebie nawzajem. Rozwiązanie problemu pacjenta jest dla mnie priorytetem i sprawia największą satysfakcję we własnej praktyce.
W obecnej trudnej sytuacji szczególnie chcę pomóc każdej kobiecie podczas różnych etapów ciąży jak i po porodzie wspomóc powrót do sprawności sprzed ciąży. Pomogę dobrać aktywność ukierunkowaną na pracę z oddechem oraz przygotowaniem mięśni do wysiłku, jakim jest poród. Pomagam w typowych dla ciąży dolegliwościach:
– nauka zbilansowanej pracy mięśni dna miednicy
– dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa, miednicy (spojenia łonowego, stawów krzyżowo-biodrowych)
– zaparcia
– zespół jelita drażliwego
– nietrzymanie moczu lub stolca
– trudności w oddychaniu
– zespół cieśni nadgarstka
– obrzęki limfatyczne

W wizycie połogowej/popołogowej:
– oceniam bliznę po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza – uczę mobilizacji tkanek
– diagnozuję rozejście mięśnia prostego brzucha
– uczę odpowiedniej aktywizacji mięśni dna miednicy oraz koryguję nieprawidłową postawę
– przeprowadzam terapię przy obniżeniu narządu rodnych.
Zajmuję się również fizjoterapią pooperacyjną po zabiegach ginekologicznych.

Prywatnie interesuję się kobiecą seksualnością, szczególnie zmianami zachodzącymi w tej sferze w trakcie i po ciąży. Moją misją jest nauczenie kobiety samoakceptacji swojego ciała i przyjęcia nowej roli – bycie mamą.

Natalia Mirowska

magister fizjoterapii

terapia dzieci i niemowląt NDT Bobath

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.

Specjalizuję się w rehabilitacji pediatrycznej. Moimi pacjentami są niemowlęta z zaburzeniami napięcia mięśniowego, nieprawidłowym rozwojem fizjologicznym, asymetrią ułożeniową, kręczem szyi, dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, zespołem Downa, przepukliną oponowo-rdzeniową oraz innymi zaburzeniami neurorozwojowymi.

Podczas rehabilitacji łączę techniki metod NDT-Bobath, tkanek miękkich, masażu oraz kinesiotapingu. W pracy z dziećmi bardzo istotna jest dla mnie praca z rodzicami – współuczestnictwo podczas terapii jak i edukacja. Stale doskonalę swój warsztat pracy uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Moją pasją zawodową jest studiowanie rozwoju i zachowań dziecka od pierwszych chwil życia.

Marta Bednarz-Kaczmarek

magister fizjoterapii

terapia manualna, PNF

Jestem magistrem fizjoterapii. Ukończyłam AWF Wrocław w 2006 roku i od tego czasu zdobywam doświadczenie w codziennej indywidualnej pracy z pacjentami oraz podczas licznych kursów i szkoleń (terapia manualna wg koncepcji Plaatsmana, metoda manipulacji powięzi Stecco, mobilizacje tkanek miękkich, McKenzie A-D, PNF podstawowy i rozwijający-dyplomowany terapeuta metody, PNF z neuromobilizacjami, kurs Weroniki Sherborne, kurs psychomotoryki, kurs thera-band). Jestem również instruktorem pływania osób niepełnosprawnych.

Pracuję z pacjentami ortopedycznymi (bóle i urazy stawów, dyskopatie, rwa kulszowa, ramienna, endoprotezy), neurologicznymi (udary, SM, porażenia wiotkie i spastyczne), jak i również z dziećmi powyżej 3 roku życia.

Kamila Bielecka-Kowal

magister fizjoterapii

terapia manualna

Jestem doktorantką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyłam kursy pozwalające pracować z pacjentami z dysfunkcjami ruchu (Terapia Manualna OMT Kaltenborn-Evjenth, Kinezjotaping, Kurs masażu I i II stopnia). Posiadam tytuł instruktora Nordic Walking. 

Mają pasją jest kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna. W tym kierunku się rozwijam poprzez czynny udział w konferencjach naukowych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

W swojej pracy wykorzystuję kilkuletnie doświadczenie z pacjentami mającymi problemy układu mięśniowo – szkieletowego.  Opieram się głównie na technikach manualnych, ćwiczeniach ruchowych i masażu leczniczym. Poznanie trybu życia pacjenta i trafna ocena jego możliwości są dla mnie szczególnie istotne przy ustaleniu kierunku rehabilitacji.

Marzena Rogowska

magister fizjoterapii

rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, PNF, McKenzie

Swoją przygodę z fizjoterapią rozpoczęłam na studiach licencjackich na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, następnie studia magisterskie ukończyłam w Wyższej Szkole Fizjoterapii im. Andrzeja Czamary.

Podczas swojej wieloletniej pracy zajmowałam się schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz  dysfunkcjami układu oddechowego. Do każdego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny. Dopiero po wnikliwym wywiadzie i badaniu przechodzę do odpowiedniej terapii. Ukończyłam wiele szkoleń, co daje mi szerokie spektrum możliwości terapeutycznych. Jednocześnie cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Prywatnie jestem osobą bardzo pogodną i empatyczną, co również przydaje się w mojej pracy jako fizjoterapeuta.

Aleksandra Zawadzka

magister fizjoterapii

rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu gdzie zdobyłam tytuł magistra.

Fizjoterapia to moja pasja. Z zaangażowaniem oraz indywidualnym podejściem podchodzę do każdego pacjenta aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii. Uważam, że aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią życia człowieka, dlatego zdecydowałam ukończyć kurs trenera personalnego. W swojej pracy używam nowoczesnych metody fizjoterapii. Nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnych kursach oraz szkoleniach. Skończyłam m.in. kurs masażu tkanek głębokich oraz KinesiologyTaping.

Sandra Rymsza

mgr fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem fizjoterapeutką specjalizującą się w terapii uroginekologicznej oraz rehabilitacji okołoporodowej. Ukończyłam studia magisterskie na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego ze ścieżką specjalizacyjną opieki okołoporodowej nad mamą i jej dzieckiem. Dalsze moje kształcenie nastąpiło w stronę Pań. Dzięki kursom akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne (PTUG) wspomagam kobiety na każdym etapie ich życia poprzez terapię przed i poporodową oraz w dysfunkcjach i dolegliwościach bólowych w obrębie narządów i mięśni miednicy.

Jeśli jesteś pacjentką w ciąży, pomogę Ci w doborze bezpiecznej aktywności fizycznej, nauki pozycji wertykalnych, oddechu, masażu krocza oraz przygotowaniu mięśni dna miednicy do porodu i świadomej pracy swoim ciałem, która jest kluczem do prawidłowo przebiegającego porodu. Jeśli natomiast borykasz się z dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa i miednicy możesz liczyć z mojej strony na terapię mięśniowo-powięziową. Dodatkowo wykonuję również masaże relaksacyjne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.

Pacjentkom w okresie okresie połogu wykonuję terapię blizn po cięciu cesarskim, nacięciu krocza, diagnozuję i poddaje terapii rozejście mięśnia prostego brzucha wraz z propozycją bezpiecznych ćwiczeń. Prowadzę również terapię mającą na celu usprawnienie mięśni dna miednicy w przypadkach obniżeń narządów wewnętrznych, wysiłkowym nietrzymaniem moczu, parciami naglącymi, pęcherzem nadaktywnym. Koryguję nieprawidłową postawę i uczę ergonomii czynności dnia codziennego. Wykonuję również masaże relaksacyjne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe.

Dla kobiet niezwiązanych z okresem okołoporodowym również prowadzę terapię dna miednicy – przy problemach mikcyjnych, obniżeniem narządów jak i przy bolesnym współżyciu i miesiączkach. Wykonuję również terapię blizn, które niekoniecznie są wynikiem porodu, ale mają znaczący wpływ na funkcjonowanie organizmu, między innymi blizny na powłokach brzusznych po urazach i zabiegach operacyjnych.