O nas

Anna Wilgosz Rehabilitacja domowa Wrocław

Anna Wilgosz

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Obecnie współpracuję z Pacjentami w każdym wieku prowadząc rehabilitację leczniczą oraz masaże z dojazdem do domu Pacjenta.

W codziennej pracy z pacjentami wykorzystuję wiedzę i doświadczenie zdobyte w czasie studiów i kursów z metod specjalnych. Współpracując z pacjentami prowadzę rehabilitację metodę PNF, która w sposób kompleksowy umożliwia rehabilitację osób ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi i wadami postawy ciała. Specjalizuję się również w rehabilitacji uroginekologicznej i współpracuję z kobietami w ciąży oraz po porodzie. W rehabilitacji kobiet pracuję nad aktywizacją mięśni dna miednicy, mobilizacją blizny po cięciu cesarskim i blizny krocza, terapią rozejścia mięśnia prostego brzucha, a także prowadzę terapię w dysfunkcjach nietrzymania moczu.

Dodatkowo dzięki umiejętnościom zdobytym podczas szkoleń instruktorskich na trenera rekreacji ruchowej, mam możliwość w ciekawy i kompetentny sposób prowadzić terapię z kobietami w ciąży oraz z pacjentami, którzy zmagają się z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa, są po przebytym zabiegu operacyjnym lub amputacji, a także z osobami zmagającymi się z chorobami demencyjnymi.

W prowadzeniu terapii usprawniania leczniczego skupiam się przede wszystkim na indywidualnym i kompleksowym podejściu do każdej osoby. Szczególną wagę przykładam także do uzyskania przez pacjentów pełnej sprawności fizycznej, aby na co dzień mogli być w pełni samodzielni i niezależni od pomocy osób trzecich. Zadowolenie i dobro pacjenta jest dla mnie najważniejsze!

Karolina Marek

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Mój zawód nie jest tylko pracą, ale i wielką pasją, dlatego podchodzę do niego w wielkim zaangażowaniem. Doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach państwowych oraz prywatnych gabinetach. Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej kobiet w ciąży i po porodzie.

Ukończyłam kursy w zakresie fizjoterapii w nietrzymaniu moczu oraz fizjoterapii kobiet w ciąży i po porodzie. W pracy wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte na szkoleniach w zakresie terapii w bolesnych miesiączkach i endometriozie, rozejścia mięśnia prostego brzucha, terapii blizn oraz przy bolesnym współżyciu. Chcąc poszerzyć swój warsztat pracy cały czas pogłębiam swoją wiedzę poprzez udział w wielu kursach i szkoleniach w zakresie uroginekologii.

W wolnych chwilach chętnie czytam i rozwijam się w kierunku podologii.

Klaudia Bogatko

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Specjalizuje się w terapii przewlekłych dolegliwości bólowych, schorzeniami ortopedycznymi czy neurologicznymi.

W pracy z pacjentem kładę szczególny nacisk na rzetelną i precyzyjną diagnostykę, niezbędną do indywidualnej terapii oraz dobór jak najskuteczniejszych metod i procedur w leczeniu zdiagnozowanego przypadku.
Jestem terapeutką Metody McKenziego, która skutecznie sprawdza się w schorzeniach kręgosłupa, jak również certyfikowaną terapeutką koncepcji PNF wykorzystywanej w pracy z pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi.

W ostatnim czasie swoje zainteresowania rozwijam w kierunku terapii kobiet, zwłaszcza w okresie ciąży czy po porodzie. Zajmuję się terapią rozejścia mięśni prostych brzucha, terapią blizny po cesarskim cięciu, problemami bólowymi kręgosłupa w ciąży. Wykonuję także zabiegi: masażu klasycznego, leczniczego, relaksacyjnego, drenażu limfatycznego.

Aby w skuteczniejszy sposób pomagać pacjentom w walce z ich dolegliwościami stale poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w licznych szkoleniach.

Dagmara Zając

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z tytułem magister fizjoterapii. Indywidualnie podchodzę do każdego pacjenta. Istotnym elementem mojej pracy jest szczegółowy wywiad oraz diagnostyka w celu uzyskania jak najlepszych efektów terapii. W swojej praktyce wykorzystuję techniki zaczerpnięte z terapii manualnej, masażu tkanek głębokich oraz ćwiczenia z zakresu treningu medycznego.
Podstawowym aspektem procesu zdrowienia jest edukacja pacjenta, wskazanie odpowiednich działań do uzyskania pełnej sprawności, jego zaangażowanie i systematyczność. Pracuję w myśl zasady: ciało i umysł wpływają na siebie nawzajem. Rozwiązanie problemu pacjenta jest dla mnie priorytetem i sprawia największą satysfakcję we własnej praktyce.
W obecnej trudnej sytuacji szczególnie chcę pomóc każdej kobiecie podczas różnych etapów ciąży jak i po porodzie wspomóc powrót do sprawności sprzed ciąży. Pomogę dobrać aktywność ukierunkowaną na pracę z oddechem oraz przygotowaniem mięśni do wysiłku, jakim jest poród. Pomagam w typowych dla ciąży dolegliwościach:
– nauka zbilansowanej pracy mięśni dna miednicy
– dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa, miednicy (spojenia łonowego, stawów krzyżowo-biodrowych)
– zaparcia
– zespół jelita drażliwego
– nietrzymanie moczu lub stolca
– trudności w oddychaniu
– zespół cieśni nadgarstka
– obrzęki limfatyczne

W wizycie połogowej/popołogowej:
– oceniam bliznę po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza – uczę mobilizacji tkanek
– diagnozuję rozejście mięśnia prostego brzucha
– uczę odpowiedniej aktywizacji mięśni dna miednicy oraz koryguję nieprawidłową postawę
– przeprowadzam terapię przy obniżeniu narządu rodnych.
Zajmuję się również fizjoterapią pooperacyjną po zabiegach ginekologicznych.

Prywatnie interesuję się kobiecą seksualnością, szczególnie zmianami zachodzącymi w tej sferze w trakcie i po ciąży. Moją misją jest nauczenie kobiety samoakceptacji swojego ciała i przyjęcia nowej roli – bycie mamą.

Aleksandra Zawadzka

magister fizjoterapii

rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu gdzie zdobyłam tytuł magistra.

Fizjoterapia to moja pasja. Z zaangażowaniem oraz indywidualnym podejściem podchodzę do każdego pacjenta aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii. Uważam, że aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią życia człowieka, dlatego zdecydowałam ukończyć kurs trenera personalnego. W swojej pracy używam nowoczesnych metody fizjoterapii. Nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w różnych kursach oraz szkoleniach. Skończyłam m.in. kurs masażu tkanek głębokich oraz KinesiologyTaping.

Hanna Misiewicz

magister fizjoterapii

terapia kobiet w ciąży i po porodzie, fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam pracując zarówno w prywatnych wrocławskich firmach jak i placówkach państwowej służby zdrowia. Pracowałam z pacjentami neurologicznymi, pacjentami zmagającymi się ze schorzeniami narządu ruchu, jak i z małymi pacjentami z wadami postawy.
W ostatnim czasie mój rozwój skupia się głównie wokół holistycznej fizjoterapii okołoporodowej – stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i warsztatach dotyczących terapii kobiet w ciąży oraz po porodzie.
Metody, które wykorzystuję w pracy to m.in  PNF, McKenzie, KinesiologyTaping, KinesiologyTaping w ciąży, kompleksowa terapia blizny, elementy pilatesu. Jestem również Instruktorką masażu Shantala.

Natalia Mirowska

magister fizjoterapii

terapia dzieci i niemowląt NDT Bobath

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.

Specjalizuję się w rehabilitacji pediatrycznej. Moimi pacjentami są niemowlęta z zaburzeniami napięcia mięśniowego, nieprawidłowym rozwojem fizjologicznym, asymetrią ułożeniową, kręczem szyi, dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, zespołem Downa, przepukliną oponowo-rdzeniową oraz innymi zaburzeniami neurorozwojowymi.

Podczas rehabilitacji łączę techniki metod NDT-Bobath, tkanek miękkich, masażu oraz kinesiotapingu. W pracy z dziećmi bardzo istotna jest dla mnie praca z rodzicami – współuczestnictwo podczas terapii jak i edukacja. Stale doskonalę swój warsztat pracy uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Moją pasją zawodową jest studiowanie rozwoju i zachowań dziecka od pierwszych chwil życia.

Marta Bednarz-Kaczmarek

magister fizjoterapii

terapia manualna, PNF

Jestem magistrem fizjoterapii. Ukończyłam AWF Wrocław w 2006 roku i od tego czasu zdobywam doświadczenie w codziennej indywidualnej pracy z pacjentami oraz podczas licznych kursów i szkoleń (terapia manualna wg koncepcji Plaatsmana, metoda manipulacji powięzi Stecco, mobilizacje tkanek miękkich, McKenzie A-D, PNF podstawowy i rozwijający-dyplomowany terapeuta metody, PNF z neuromobilizacjami, kurs Weroniki Sherborne, kurs psychomotoryki, kurs thera-band). Jestem również instruktorem pływania osób niepełnosprawnych.

Pracuję z pacjentami ortopedycznymi (bóle i urazy stawów, dyskopatie, rwa kulszowa, ramienna, endoprotezy), neurologicznymi (udary, SM, porażenia wiotkie i spastyczne), jak i również z dziećmi powyżej 3 roku życia.

Kamila Bielecka-Kowal

magister fizjoterapii

terapia manualna

Jestem doktorantką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyłam kursy pozwalające pracować z pacjentami z dysfunkcjami ruchu (Terapia Manualna OMT Kaltenborn-Evjenth, Kinezjotaping, Kurs masażu I i II stopnia). Posiadam tytuł instruktora Nordic Walking. 

Mają pasją jest kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna. W tym kierunku się rozwijam poprzez czynny udział w konferencjach naukowych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

W swojej pracy wykorzystuję kilkuletnie doświadczenie z pacjentami mającymi problemy układu mięśniowo – szkieletowego.  Opieram się głównie na technikach manualnych, ćwiczeniach ruchowych i masażu leczniczym. Poznanie trybu życia pacjenta i trafna ocena jego możliwości są dla mnie szczególnie istotne przy ustaleniu kierunku rehabilitacji.

Marzena Rogowska

magister fizjoterapii

rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, PNF, McKenzie, terapia manualna

Swoją przygodę z fizjoterapią rozpoczęłam na studiach licencjackich na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, następnie studia magisterskie ukończyłam w Wyższej Szkole Fizjoterapii im. Andrzeja Czamary.

Podczas swojej wieloletniej pracy zajmowałam się schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz  dysfunkcjami układu oddechowego. Do każdego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny. Dopiero po wnikliwym wywiadzie i badaniu przechodzę do odpowiedniej terapii. Ukończyłam wiele szkoleń, co daje mi szerokie spektrum możliwości terapeutycznych. Jednocześnie cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Prywatnie jestem osobą bardzo pogodną i empatyczną, co również przydaje się w mojej pracy jako fizjoterapeuta.

Wojciech Janusz

magister fizjoterapii

terapia manualna, rehabilitacja neurologiczna i geriatryczna

Jestem absolwentem jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia, które ukończyłem na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Z zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem podchodzę do każdego pacjenta. Uważam, że najważniejsze jest podejście holistyczne do każdej osoby potrzebującej fizjoterapii. W swojej pracy skupiam się głównie na pacjentach geriatrycznych oraz neurologicznych. Każdy przypadek jest inny, stąd uważam, że tak ważne jest przeprowadzenie dogłębnego wywiadu oraz zaplanowanie adekwatnej terapii i sprawdzanie jej efektów.
Cały czas staram poszerzać swoją wiedzę, zwiększając swoje narzędzia terapeutyczne. Jestem absolwentem kursów takich jak: „ Mechaniczna przyrządowa regulacja powięzi w terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych w zaburzeniach czynnościowych narządu ruchu.-IASTM”, „Terapia Manualna Kręgosłupa”, „Techniki leczenia dyskopatii w fazie ostrej” a także „Tapingu rehabilitacyjnego”.

Prywatnie lubię wykorzystywać swój wolny czas na podróże po różnych ciekawych zakątkach Europy.

Magdalena Grudowska

mgr fizjoterapii

terapia dzieci, rehabilitacja neurologiczna, PNF

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Moją specjalizacją jest rehabilitacja pediatryczna.
Uważam, że aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem naszego życia, a w szczególności podczas wzrostu rozwojowego u dzieci. Pracuje z dziećmi z różnymi zaburzeniami neurorozwojowymi , a w terapii głównie bazuję na metodzie PNF oraz m.in. trójpłaszczyznowej manualnej terapii wad stóp u dzieci wg Barbary  Zukunft-Huber  oraz masażu.
Pracuję również z pacjentami dorosłymi po uszkodzeniu OUN oraz nerwów obwodowych. Podczas terapii skupiam się głównie na wyznaczonym wspólnie z pacjentem celu, którego wspólnie chcemy osiągnąć.

Małgorzata Kwiatkowska – urlop macierzyński

mgr fizjoterapii

rehabilitacja geriatryczna, ortopedyczna i neurologiczna

Jestem absolwentką studiów magisterskich Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.
W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą na studiach, kursach oraz doświadczenie zdobyte w pracy z pacjentami. Cały czas poszerzam swój warsztat pracy biorąc udział w szkoleniach, warsztatach a także konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.
Pomagam pacjentom po: endoprotezo plastykach stawów, złamaniach, długotrwałym unieruchomieniu, przeciążeniowych bólach stawów obwodowych oraz stawów kręgosłupa, z chorobami reumatycznymi (RZS i ZZSK). W pracy zawodowej kieruję się indywidualnym podejściem do pacjenta. Uważam, iż w wielu przypadkach leki przeciwbólowe można zastąpić technikami fizjoterapeutycznymi a operacja to zawsze ostateczność. Jestem pasjonatką zdrowego i aktywnego stylu życia.