Kategoria:

Złombol = pomoc ;)

Złombol to wyjątkowa akcja na skalę światową!

Wszystko polega na tym, aby pokonać ekstremalną trasę podróżując autami wyprodukowanymi w byłym bloku wschodnim. Pierwotnym założeniem było, aby auta zostały zakupione za mniej niż 1000zł, ale obecnie zasada ta nie jest wymagana. W tegorocznej 10-tej edycji „ZŁOMBOLA” wzięło udział 450 ekip z całej Polski! Start wyścigu miał tradycyjnie miejsce w Katowicach, a meta czekała na uczestników w Tunezji. Pokonali oni trasę liczącą około 3000km w jedną stronę i przejazd przez 8 krajów! Musieli zmierzyć się z wieloma usterkami samochodowymi, częstym brakiem części zamiennych, afrykańskimi upałami, bardzo stromymi podjazdami, serpentynami itp. Jednak z relacji osób, które wzięły udział w ZŁOMBOLU i przekonały się osobiście o co w tym wszystkim chodzi, wiemy jedno – WARTO TO PRZEŻYĆ!

Jaki jest w tym wszystkim sens? Po prostu chodzi o to, aby pokazać i udowodnić wszystkim, że mimo wszelkich obaw, niedoskonałości, usterek, awarii zawsze można dojechać takimi „złomami” do wyznaczonego celu. Świadczą o tym wcześniejsze edycje rajdu, gdzie trasy prowadziły m.in. z Katowic do Monaco, z Katowic na arktyczne koło podbiegunowe oraz z Katowic do Istambułu. Czyli uczestnicy rajdu udowadniają nam, że jeśli czegoś bardzo pragniesz, to zawsze jesteś w stanie to osiągnąć, na dodatek własnymi siłami i zdolnościami!

Ale to nie wszystko! ZŁOMBOL to także pomoc  Ekipy biorące udział w rajdzie udostępniają powierzchnie reklamowe na swoich „złomach” dla darczyńców. Cały dochód z akcji przeznaczony jest na prezenty i wycieczki dla dzieci z domów dziecka. Osoby biorące udział w rajdzie same opłacają samochody, naprawy, wyżywienie, paliwo, promy itp., a 100% wpłat darczyńców dostają dzieciaki. Dlatego też ta inicjatywa jest tak niezwykła! W tegorocznej edycji rajdu na domy dziecka uzbierano rekordową sumę ponad 1 000 000 złotych! BRAWO!

I nam się udało w tym roku wesprzeć całą akcję dzięki ekipie złombola o wdzięcznej nazwie „Mechaniczna Mysz”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w to wyjątkowe przedsięwzięcie! Oby kolejne edycje cieszyły się jeszcze większym powodzeniem i obfitowały w jeszcze piękniejsze przeżycia wszystkich uczestników!
Pozdrawiamy!

Poniżej link do relacji z wyprawy załogi „Mechaniczna Mysz”
http://mechanicznamysz.pl/2016/10/19/zlombol-2016-wrazenia/
http://mechanicznamysz.pl/2016/10/14/nasi-darczyncy-2016/#more-158

zlombol-2

zlombol-3

zlombol-1

Wpis z kategorii: blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *